خبرگزاری ایسنا: یونیسف در آستانه چهارمین سالگرد ربوده شدن دختران دانش آموز نیجریه‌ای در منطقه چیبوک این کشور اعلام کرد که شبه نظامیان بوکوحرام از سال ۲۰۱۳ تا کنون بالغ بر ۱۰۰۰ کودک را در این کشور ربوده‌اند
محمد مالک فال، نماینده یونیسف در نیجریه گفت: این حملات مکرر علیه کودکان دانش آموز در مدارس اقدامی ناشایست محسوب می‌شود. معمولا شبه نظامیان بوکوحرام در راستای حملات‌شان مدارس را نیز هدف قرار می‌دهند.

بر اساس اعلام یونیسف این افراطگران از زمانی که حملات‌شان را در سال ۲۰۰۹ آغاز کرده‌اند تا کنون دستکم ۲۲۹۵ معلم را نیز کشته و بیش از ۱۴۰۰ مدرسه را تخریب کرده‌اند.

صندوق کودکان سازمان ملل یونیسف در بیانیه‌ای اعلام کرد: از سال ۲۰۱۳ تا کنون بیش از ۱۰۰۰ کودک توسط بوکوحرام در شمال شرق نیجریه ربوده شدند که شامل ۲۷۶ دختر دانش آموزی که در سال ۲۰۱۴ از مدرسه‌ای در شهر چیبوک ربوده شدند می‌شود.

خبرگزاری ایسنا: یونیسف در آستانه چهارمین سالگرد ربوده شدن دختران دانش آموز نیجریه‌ای در منطقه چیبوک این کشور اعلام کرد که شبه نظامیان بوکوحرام از سال ۲۰۱۳ تا کنون بالغ بر ۱۰۰۰ کودک را در این کشور ربوده‌اند.

این در حالی است که بر اساس آخرین آمار از جمع ۲۷۶ دختر دانش آموز ربوده شده در تاریخ ۱۴ آوریل ۲۰۱۴ در شهر چیبوک همچنان ۱۰۰ تن مفقود هستند.

——————-

خبرگزاری ایسنا: یک منبع آمریکایی که خواست نامش فاش نشود گفت: آمریکا هشت هدف احتمالی را برای حملات موشکی‌اش در سوریه مشخص کرده است
علاوه بر این ترامپ اخیرا اعلام کرد که قرار است با جیمز ماتیس وزیر دفاع و جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا درباره گزینه‌های موجود در خصوص سوریه دیدار کند.

این مسئول آمریکایی در گفت‌وگو با شبکه CNBC گفت: این هشت هدف شامل دو فرودگاه در سوریه، مرکز مطالعات علمی و کارگاه تولید سلاح‌های شیمیایی این کشور است.

وی برای تصمیم گیری درباره سوریه در نزدیک‌ترین زمان ممکن متعهد شد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اخیرا در توئیتی به روسیه اعلام کرد: آماده باشید موشک‌های ما در راه سوریه است. در مقابل روسیه نسبت به پیامدهای هر گونه اقدام نظامی در سوریه هشدار داده و به آمریکا نصیحت کرد به جای دولت مشروع سوریه تروریست‌های مسلح را هدف بگیرد.

این اظهارات در حالی ایراد شده که تنش‌ها در پی اعلام آمریکا مبنی بر حمله نظامی به سوریه به بهانه حمله شیمیایی در دوما بالا گرفته است.

شبکه NBC به نقل از منبع مذکور گزارش داد آمریکا به طور جدی و مفصل اوضاع را بررسی می‌کند و تصمیمات بعدی در آینده اعلام خواهد شد.

خبرگزاری ایسنا: یک منبع آمریکایی که خواست نامش فاش نشود گفت: آمریکا هشت هدف احتمالی را برای حملات موشکی‌اش در سوریه مشخص کرده است.

این منبع درباره جزئیات بیشتر در خصوص هشت هدفی که گفته شده بررسی می‌شود خودداری کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *