هفته‌ نامه نکته با جواد یساری گفتگویی انجام داده است که بخش هایی از آن را در ادامه می خوانید.

کسانی که آن وقت‌ها در رادیو تلویزیون بودند ما را به نام کوچه بازاری خطاب کردند
وقتی انقلاب شد آمدند و وقتی به مغازه من رسیدند گفتند شما کرکره‌تان را بکشید پایین و بروید؛ چون ما با مردم خیلی رفیق بودیم.

 آن روزها هیچ خواننده‌ای نمی‌رفت مداح شود. من خودم یک روز به مجلسی رفته بودم و دیدم مداحی که روی منبر نشسته، من را صدا زد و گفت آقای یساری بفرمایید و یک دهن بخوانید. وقتی گفتم نه و امتناع کردم، دیدم آمد تا من را بردارد و ببرد پشت بلندگو؛ گفتم من هیچ وقت پا در کفش ائمه نکرده‌ام. یک چیزهایی حرمت دارد.

هفته‌ نامه نکته با جواد یساری گفتگویی انجام داده است که بخش هایی از آن را در ادامه می خوانید.

کسانی که آن وقت‌ها در رادیو تلویزیون بودند ما را به نام کوچه بازاری خطاب کردند. بعد، از آهنگ‌های ما در لس آنجلس و این‌طرف و آن‌طرف دنیا استفاده کردند و اسمش را گذاشتند مردمی. آنها هم به خاطر خودشان این اسم را گذاشتند.
من شرقی‌خوان هستم. در سبک من از موزیک‌های عربی هم استفاده می‌شود و سبک شرقی کنار سبک عرب قرار می‌گیرد. من یک سبکی دارم که سبک درد دل است، مثل زبان شماست، زبان آن سینه‌سوخته‌ها و آنها که مشکلاتی در زندگی دارند.

لاله‌زار را نباید دست کم بگیرند. تعداد زیادی از بهترین خواننده‌ها و موزیسین‌های ایرانی از لاله‌زار به وجود آمدند. لاله‌زار دانشگاه موسیقی بود. من آخرین کسی بودم که به آنجا رفتم. وقتی من به آنجا رفتم، لاله‌زار ۸۰ نفر خواننده داشت. آهنگسازهای لاله‌زار از ته دل برای مردم کار می‌کردند. اهل این برنامه‌ها نبودند که  (هـ) را  (خ) تلفظ کنند و  (لام) را  (راء)؛ ما دقیقاً همان حرف مردم را برای‌شان آواز می‌کردیم.

——————-
خبرگزاری ایسنا: مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان از واژگونی یک دستگاه پژو 405 حامل افاغنه در جاده تهران ابتدای سعادت‌آباد خبر داد
دکتر “سیدمحمد صابری”در تشریح این خبر گفت: در این حادثه که روزگذشته 17 آبان‌ماه در ساعت 17 و 20 دقیقه به وقوع پیوست، 7 نفر مصدوم شدند.

خبرگزاری ایسنا: مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان از واژگونی یک دستگاه پژو 405 حامل افاغنه در جاده تهران ابتدای سعادت‌آباد خبر داد.
وی افزود: حال 2 نفر از مصدومین وخیم می‌باشد، شایان ذکر است که رنج سنی زخمی‌ها 20 تا 30 سال است، ضمن آن‌که حادثه دیدگان در بیمارستان شهید باهنر کرمان و حضرت فاطمه(س) بستری می‌باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *