خبرگزاری مهر: مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به شیوع باج افزار «سم سم» در کشور که سیستم کامپیوتری مراکز بهداشتی، مدارس و بیمارستانها را مورد هدف قرار می دهد، هشدار داد
این نکته را باید در نظر گرفت که SamSam از طریق آسیب پذیری های شناخته شده در سیستم عامل و یا حمله Brute force و شکستن کلمات عبور ضعیف در سرویس ریموت دسکتاپ (RDP)، اقدام به حمله می کند و دلیل موفقیت آن نیز همین نکته است.

مرکز ماهر به مدیران و راهبران شبکه توصیه اکید کرده که پس از بروزرسانی سیستم‌عامل و نصب آخرین وصله های امنیتی، نسبت به امن سازی سرویس های موجود در شبکه خصوصاً RDP اقدام کرده و حتماً از پشتیبان گیری منظم داده ها اطمینان حاصل کنند.

مرکز ماهر با اعلام شیوع باج افزار «SamSam» اعلام کرد: مشاهده و رصد فضای سایبری در روزهای اخیر از افزایش فعالیت باج افزار ‫SamSam خبر می‌دهد. هر چند شروع فعالیت این باج افزار در ماه های فوریه، مارس و آوریل ۲۰۱۶ گزارش شده اما فعالیت جدید این باج افزار در ماه های اخیر مجدداً از سر گرفته شده است.

خبرگزاری مهر: مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به شیوع باج افزار «سم سم» در کشور که سیستم کامپیوتری مراکز بهداشتی، مدارس و بیمارستانها را مورد هدف قرار می دهد، هشدار داد.

بررسی ها نشان می دهد باج افزار SamSam بر خلاف سایر باج افزارها، اهداف خود را با دقت انتخاب می‌کند. مشاهدات حاکی از آن است که این باج افزار عموماً مراکز بهداشتی، مدارس و بیمارستان ها را مورد هدف قرار می دهد.

نکته قابل توجه اینکه باج افزارها، پس از نفوذ موفقیت‌آمیز به سیستم قربانی، به سرعت از طریق درایوهای به اشتراک گذاشته شده در شبکه، که در سیستم‌ها نگاشت شده‌اند باعث رمزگذاری اطلاعات سایر سیستم‌های موجود در شبکه نیز می‌شوند.

——————-

خبرگزاری فارس: چندی قبل امره جان دچار مصدومیت جدی شد و طبق گزارش برخی رسانه‌ها حتی فرصت همراهی تیم ملی آلمان در جام جهانی روسیه را از دست داد
اما اکنون به نظر می‌رسد وضعیت جسمانی بازیکن ۲۴ ساله به طرز عجیبی تغییرکرده و این امکان هست که او آنفیلدی‌ها را در فینال لیگ قهرمانان اروپا برابر رئال مادرید همراهی کند.

خبرگزاری فارس: چندی قبل امره جان دچار مصدومیت جدی شد و طبق گزارش برخی رسانه‌ها حتی فرصت همراهی تیم ملی آلمان در جام جهانی روسیه را از دست داد.

طبق گفته‌ وی قرار است دوشنبه ستاره آلمانی به طور دقیق معاینه شود.

طبق اظهارات یورگن کلوپ، آثار خوبی در روند بهبودی فوتبالیست ارزشمند ایجاد شده است.

مربی ۵۰ ساله و موفق آنفیلدی‌ها در این مورد اظهارداشت هنوز شاگردش با مشکل رفت و آمد می‌کند.اما نسبت به زمان مصدومیت، وضعیتش بهتر شده است.

کلوپ افزود:اکنون اوضاع به گونه‌ای است که گویی وضعیتش روبه‌راه خواهدشد.البته این پزشکان هستند که باید به او اجازه همراهی با تیم را بدهند.این البته برای ما هم خبری خوش است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *