——————-

خبرگزاری ایسنا: پهلوان رسول بخش زنگشاهی- پیشکسوت موسیقی بلوچستان که به دلیل سکته مغزی در بیمارستان بستری شده بود، امروز پنجشنبه ١٧ خرداد ماه مرخص شد
این هنرمند موسیقی اقوام منطقه بلوچستان دکترای افتخاری از دانشگاه پاریس فرانسه دارد و تجربه برگزاری کنسرت هایی در فرانسه، سوئد، بلژیک، آلمان، سوئیس و ایتالیا دارد.

ندیم زنگشاهی در گفت وگویی، اعلام کرد: پدرم که به دلیل سکته مغزی در بخش مغز و اعصاب بیمارستان امام علی (ع) زاهدان بستری بود، امروز مرخص شد و حال عمومی اش خوب است.

زنگشاهی از بیمارستان مرخص شد

او همچنین بیان کرد: نصیر احمد ملازهی معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد سیستان و بلوچستان، روز گذشته و حسین مسگرانی-مدیر کل فرهنگ و ارشاد سیستان وبلوچستان امروز صبح به ملاقات پدرم آمدند و در جریان روند درمان او قرار گرفتند.

استاد زنگشاهی نواختن ساز قیچک (سرود) را از ١٤ سالگی و از پدرش یاد گرفته است و حدود ٦١ سال است که می نوازد. نواختن ساز در خانواده او به هشت نسل می رسد. ندیم وسهیل دو فرزند این هنرمند هستند که راه پدرشان را ادامه میدهند.

پهلوان رسول بخش زنگشاهی دو سال پیش به دلیل بیماری دیابت یک پای خود را از دست داد و در حال حاضر مجبور است از پای مصنوعی استفاده کند.

خبرگزاری ایسنا: پهلوان رسول بخش زنگشاهی- پیشکسوت موسیقی بلوچستان که به دلیل سکته مغزی در بیمارستان بستری شده بود، امروز پنجشنبه ١٧ خرداد ماه مرخص شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *