خبرگزاری ایسنا: بعد از انتشار اخباری درخصوص اقامت اجباری رئیس‌جمهور فراری یمن در عربستان، محمد بن سلمان در ریاض با او دیدار کرد
وی مدعی شد: رهبری ائتلاف عربی به دست عربستان در برابر نیروهای شورشی و حامیان آنها مورد توجه تمام مردم یمن است و امنیت یمن و عربستان مکمل یکدیگر هستند.

بن سلمان نیز بر “روابط مستحکم” دوجانبه تاکید کرد.

این در حالی است که اخیرا اخباری از سوی خبرگزاری آسوشیتدپرس درخصوص بازداشت اجباری هادی در عربستان و عدم اعطای مجوز به وی برای خروج از این کشور و بازگشت به یمن منتشر شده بود.

خبرگزاری ایسنا: بعد از انتشار اخباری درخصوص اقامت اجباری رئیس‌جمهور فراری یمن در عربستان، محمد بن سلمان در ریاض با او دیدار کرد.
محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در جریان دیدار با عبدربه منصور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی یمن در ریاض درخصوص آخرین تحولات جاری در یمن و روند جنگ با انصارالله سخنانی ایراد کرد.

خبرگزاری سبا یمن نیز گزارش داد که در این نشست درخصوص موضوعات مورد توجه دو کشور در زمینه مختلف رایزنی شد. هادی در این دیدار از مواضع عربستان در قبال یمن قدردانی کرد.
——————-

هفته‌ نامه نکته با جواد یساری گفتگویی انجام داده است که بخش هایی از آن را در ادامه می خوانید.

کسانی که آن وقت‌ها در رادیو تلویزیون بودند ما را به نام کوچه بازاری خطاب کردند
هفته‌ نامه نکته با جواد یساری گفتگویی انجام داده است که بخش هایی از آن را در ادامه می خوانید.

کسانی که آن وقت‌ها در رادیو تلویزیون بودند ما را به نام کوچه بازاری خطاب کردند. بعد، از آهنگ‌های ما در لس آنجلس و این‌طرف و آن‌طرف دنیا استفاده کردند و اسمش را گذاشتند مردمی. آنها هم به خاطر خودشان این اسم را گذاشتند.
من شرقی‌خوان هستم. در سبک من از موزیک‌های عربی هم استفاده می‌شود و سبک شرقی کنار سبک عرب قرار می‌گیرد. من یک سبکی دارم که سبک درد دل است، مثل زبان شماست، زبان آن سینه‌سوخته‌ها و آنها که مشکلاتی در زندگی دارند.

لاله‌زار را نباید دست کم بگیرند. تعداد زیادی از بهترین خواننده‌ها و موزیسین‌های ایرانی از لاله‌زار به وجود آمدند. لاله‌زار دانشگاه موسیقی بود. من آخرین کسی بودم که به آنجا رفتم. وقتی من به آنجا رفتم، لاله‌زار ۸۰ نفر خواننده داشت. آهنگسازهای لاله‌زار از ته دل برای مردم کار می‌کردند. اهل این برنامه‌ها نبودند که  (هـ) را  (خ) تلفظ کنند و  (لام) را  (راء)؛ ما دقیقاً همان حرف مردم را برای‌شان آواز می‌کردیم.

 آن روزها هیچ خواننده‌ای نمی‌رفت مداح شود. من خودم یک روز به مجلسی رفته بودم و دیدم مداحی که روی منبر نشسته، من را صدا زد و گفت آقای یساری بفرمایید و یک دهن بخوانید. وقتی گفتم نه و امتناع کردم، دیدم آمد تا من را بردارد و ببرد پشت بلندگو؛ گفتم من هیچ وقت پا در کفش ائمه نکرده‌ام. یک چیزهایی حرمت دارد.

وقتی انقلاب شد آمدند و وقتی به مغازه من رسیدند گفتند شما کرکره‌تان را بکشید پایین و بروید؛ چون ما با مردم خیلی رفیق بودیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *