خبرگزاری ایسنا: سخنگوی سازمان ثبت احوال در خصوص مفقود شدن کارت ملی هوشمند گفت: فرد بایستی برای دریافت کارت ملی هوشمند المثنی به دفاتر ثبت احوال مراجعه کند زیرا دفاتر پست و پیشخوان کارت ملی هوشمند “المثنی” صادر نخواهند کرد
سیف الله ابوترابی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر کارت ملی هوشمند و شناسنامه فردی مفقود شد یا به سرقت رفت چه اقدامی باید انجام دهد،اظهارکرد:فرد بایستی برای دریافت کارت ملی هوشمند المثنی به دفاتر ثبت احوال مراجعه کند؛ زیرا دفاتر پست و پیشخوان کارت ملی المثنی صادر نخواهند کرد.همچنین در خصوص مفقود شدن شناسنامه نیز افراد می بایست برای دریافت شناسنامه المثنی به دفاتر پست و پیشخوان مراجعه کرده و پس از درخواست، برای آنها صادر خواهد شد.

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی سازمان ثبت احوال در خصوص مفقود شدن کارت ملی هوشمند گفت: فرد بایستی برای دریافت کارت ملی هوشمند المثنی به دفاتر ثبت احوال مراجعه کند زیرا دفاتر پست و پیشخوان کارت ملی هوشمند “المثنی” صادر نخواهند کرد.

وی ادامه داد: در صورت مفقود شدن کارت ملی هوشمند، آن کارت باطل شده و فرد بایستی برای صدور کارت ملی هوشمند مجدد ثبت نام انجام دهد که البته این افراد شامل مرحله پیش ثبت نام نمی‌شوند. همچنین صدور کارت ملی هوشمند المثنی نیز کمتر از یک ماه طول خواهد کشید.

سخنگوی سازمان ثبت احوال با بیان اینکه کارت‌های ملی جدید، هوشمند بوده و امکان سوء استفاده از آن وجود ندارد، گفت: بنابراین نگرانی در این خصوص وجود نخواهد داشت؛ زیرا در حین ثبت نام، اسکن اثر انگشت و امضای دیجیتال فرد ثبت شده که این امر از سوء استفاده کارت ملی هوشمند جلوگیری خواهد کرد.

——————-

خبرگزاری ایسنا: مسکو از کشورهای غربی خواست به عواقب تهدیداتشان درباره حمله به سوریه خوب فکر کنند.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز پنجشنبه در کنفرانس مطبوعاتی گفت: ما از اعضای جامعه بین الملل می‌خواهیم به عواقب اتهامات و تهدیدات خود علیه دولت سوریه خوب فکر کنند
زاخارووا تأکید کرد: نظامیان روسی آماده هماهنگی با دولت سوریه برای تضمین امنیت کارشناسان در محل وقوع حمله شیمیایی ادعایی هستند. واشنگتن همچنان اظهارات جنگ طلبانه‌ای را ایراد کرده و نه تنها دمشق بلکه روسیه را نیز متهم می‌کند. چگونه می‌توان براساس اطلاعات دروغین به استفاده از زور علیه یک کشور با حاکمیت تهدید کرد.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز پنجشنبه در کنفرانس مطبوعاتی گفت: ما از اعضای جامعه بین الملل می‌خواهیم به عواقب اتهامات و تهدیدات خود علیه دولت سوریه خوب فکر کنند.

وی افزود: تهدید به استفاده از زور علیه سوریه نقض آشکار منشور سازمان ملل محسوب می‌شود.

خبرگزاری ایسنا: مسکو از کشورهای غربی خواست به عواقب تهدیداتشان درباره حمله به سوریه خوب فکر کنند.

وی گفت: موضع ما واضح است. ما برای تشدید اوضاع تلاش نمی‌کنیم و معتقدیم که شرکایمان آن قدری عاقل هستند که اقدامات مشروع اتخاذ کنند. ما از اتهامات دروغین حمایت نمی‌کنیم و به هیچ کدام از رهبران کشورهای غربی این اجازه را نمی‌دهیم که هم نقش پلیس جهانی را ایفا کنند و هم نقش بازرپرس و قاضی و دادستان و جلاد را.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *