ایرنا نوشت: کارگردان سریال تلویزیونی «کلاه پهلوی» گفت: با خلق درام‌های قوی سینمایی، می‌توان فرهنگ عمومی جامعه را ارتقا داد و به ترویج سبک زندگی ایرانی پرداخت
دری اضافه کرد: به عنوان مثال سیگار کشیدن توسط شخصیت های اصلی فیلم، بیشترین تاثیرگذاری را روی مردم دارد و بسیاری از افراد سعی دارند با الگوگیری از شخصیت یا قهرمان فیلمی که دیده اند، به استعمال سیگار روی آورند.

دری خاطرنشان کرد: شخصیت درام باید در فیلم آنقدر قوی و همراه با آداب و اصول ایرانی باشد تا تماشاچی دلاوری، شجاعت، مردانگی و سخاوت را از قهرمان فیلم بیاموزد.

او ادامه داد: فیلم هایی که این روزها ساخته و تولید می شوند و روی پرده سینما به اکران درمی آیند، حاوی مضامین و موضوعاتی است که بیشتر آسیب ها و بدی ها را نشان می دهند و این مساله تاثیر مثبتی روی تماشاچی نمی گذارد.

ایرنا نوشت: کارگردان سریال تلویزیونی «کلاه پهلوی» گفت: با خلق درام‌های قوی سینمایی، می‌توان فرهنگ عمومی جامعه را ارتقا داد و به ترویج سبک زندگی ایرانی پرداخت.
کارگردان سریال تلویزیونی «کیف انگلیسی» تاکید کرد: ضرورت دارد فیلم سازان با ارتقای دانش، بینش و سطح توانایی های خود، درام هایی نوشته و روی پرده ببرند که نتیجه آن ارتقای فرهنگ عمومی جامعه باشد.

ضیاءالدین دری گغت: سینما از ظرفیت بسیاری بالایی برای ارتقای فرهنگ عمومی جامعه برخوردار است و باید تلاش شود تا به واسطه این هنر و تولید فیلم های موثر، آداب و روابط خوب و صحیح اجتماعی را به جامعه انتقال داد.

او با بیان اینکه صنعت سینمای کشور باید مانند سایر کشورها به دنبال ترویج سبک زندگی خود باشد، گفت: در فیلم های غربی، سبک زندگی غربی به خوبی ترویج داده می شود اما در ایران رویکردها همواره تقلید از دیگران بوده است و هنوز نتوانستیم زندگی اصیل ایرانی را همراه با آداب، منش ها و رفتارها به مخاطبان انتقال دهیم.

کارگردان فیلم سینمایی «صاعقه» تصریح کرد: با توجه به تاثیرگذاری سینما بر ارتقای فرهنگ عمومی جامعه، ضرورت است با خلق درام های قوی، موضوعات رفتاری و اخلاقی مثبت و خوب به تصویر کشیده تا اثرگذاری مطلوبی بر مخاطب گذاشته شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *