خبرگزاری ایلنا: حمیدرضا آذرپور معاون امور گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در خصوص آمار حضور گردشگر در این استان با تبریک سال نو اظهار داشت: در هفته اول تعطیلات بیش از چهار میلیون و پانصد و هفتاد و چهار هزار نفر در استان گیلان اقامت داشته‌اند که این رقم نسبت به سال قبل ۴۰ در صد افزایش داشته است
خبرگزاری ایلنا: حمیدرضا آذرپور معاون امور گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در خصوص آمار حضور گردشگر در این استان با تبریک سال نو اظهار داشت: در هفته اول تعطیلات بیش از چهار میلیون و پانصد و هفتاد و چهار هزار نفر در استان گیلان اقامت داشته‌اند که این رقم نسبت به سال قبل ۴۰ در صد افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه ۸۲۸ هزار و۵۲۵ نفر در روز اقامت در استان داشته‌ایم گفت: ۱۷۵۰ واحد گردشگری و۶۵۰ کلاس برای ماندگاری گردشگران در گیلان مهیا شده است و همچنین ۷۲۰ ساعت جشنواره های نوروزی در استان گیلان برای این ایام تدارک دیده شده بود.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گیلان با اشاره به این که گیلان استان پرتردد گردشگری بوده است گفت: این استان در رتبه دوم استان‌ها از لحاظ تردد گردشگران در دور اول تعطیلات نوروزی بوده است و پیش بینی می شود با توجه به شرایط جوی شاهد گردشگران بیشتری در دور دوم تعطیلات باشیم .

آذرپور در پایان به آمار ورود گردشگران خارجی به گیلان نیز اشاره کرد و افزود: ۳۸۵ گردشگر خارجی از کشورهای آلمان، اتریش، استرالیا، هند ،پاکستان، چین آذربایجان و روسیه وارد استان گیلان شده‌اند.

——————-

خبرگزاری ایسنا: در اولین هفته کاری بورس تهران در سال ۱۳۹۷ با کاهش ارزش پول ملی نسبت به دلار، شاخص کل ۶۴۹ واحد رشد کرد
این درحالی است که تعداد ۵۳ میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۵۳۷ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب با ۶۴ درصد و ۶۳ درصد کاهش نسبت به هفته گذشته همراه شدند.

در ضمن تعداد ۲۵۶۵ میلیون انواع اوراق بهادار در بیش از ۱۷۱ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب ۸۷ درصد کاهش و دو درصد افزایش را نسبت به هفته گذشته تجربه کردند.

خبرگزاری ایسنا: در اولین هفته کاری بورس تهران در سال ۱۳۹۷ با کاهش ارزش پول ملی نسبت به دلار، شاخص کل ۶۴۹ واحد رشد کرد. در این هفته با توجه به تعطیلات نوروز بازار سرمایه شاهد معاملات کمتری بود.

همچنین شاخص بازار اول با ۴۳۷ واحد افزایش تا رقم ۶۸ هزار و ۵۵۸ واحد افزایش یافت و شاخص بازار دوم با ۳۰۱۸ واحد افزایش عدد ۲۱۷ هزار و ۳۵۵ واحد را تجربه کرد. به این ترتیب شاخص بازار اول با ۰.۶۳۷ درصد و ۱.۴۱ درصد افزایش نسبت به هفته قبل مواجه شد.

در پایان معاملات هفته منتهی به نهم فروردین ماه ۱۳۹۷، شاخص کل با ۶۴۹ واحد افزایش نسبت به هفته قبل به رقم ۹۶ هزار و ۹۳۹ واحد رسید.

در چهار روز کاری این هفته، ارزش کل معاملات اوراق بهادار به ۵۳۸۳ میلیارد ریال بالغ شد که نسبت به هفته قبل ۸۴.۴ درصد کاهش یافته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *